Lalki wiosny 2012 roku ciąg dalszy…

Monika, trochę zaskoczona, że została sfotografowana. Zdjęcie z profilu niestety nie prezentuje lalki tak dobrze jak en face. Nie udało mi się uzyskać głowy wyprofilowanej jak u człowieka. Może kiedyś znajdę wykrój, który to umożliwi i który będę wstanie wykorzystać.
Poza tym Monika była u fryzjera, bo podobnie jak koleżanka Wanda wybiera się na wesele. Może tego nie widać, ale we włosach kazała sobie wpiąć perełki i różę. Jest romantyczką. Widać to po detalach. Lubi koronki i falbanki, zresztą która z nas ich nie lubi.

 

Lalka uszyta jest z tkaniny bawełnianej – Tilda, kolor naturalny i biały, twarz malowana farbami akrylowymi do tkanin, włosy lalki są wykonane z wełny czesankowej beżowej.
Biżuteria – perełki i srebrne koraliki, torebka – kremowa satyna, bolerko – biały polar, spódnica – tkanina bawełniana – Tilda szarobłękitna w białe wzorki, oraz białe bawełniane pantalony wykończone koronką. Baletki malowane, haftowane koralikami, z przyszytą satynową tasiemką. Stojak drewniana podstawka z listewką o przekroju okrągłym, tu jeszcze miałam problemy z mocowaniem lalki, listewka umocowana pod ubraniem powoduje, że tworzy się garb na plecach lalki. Wzrost ok. 40 cm. Zapomniałam dodać, że wszystkie moje lalki mogą siadać. Nie muszą być umieszczone na stojaku.


This entry was posted in Lalki.