Lalki powstałe jesienią ciąg dalszy…

Elizabeth No.1(2)

Elizabeth, to mała romantyczka. Trochę rozmarzona z głową w obłokach, ciągle marzy się jej życie księżniczki. Jest delikatna i czasem roztargniona, lubi być podziwiana dlatego powinna zająć miejsce, gdzie będzie można na nią stale zerkać.

Elizabeth uszyta jest z bawełnianej tkaniny, włosy zrobione są z naturalnej wełny (biały Moorschnucke), twarz i ciało malowane ręcznie farbami akrylowymi przeznaczonymi do tkanin, korpus ma wyprofilowany biust i talię oraz namalowany gorset, lalka posiada sztuczne rzęsy, ubranie uszyte z tkanin bawełnianych, tiulu, koronek i z wykorzystaniem gotowych elementów ozdobnych np. kokardek i koszyczka. Wysokość lalki to ok. 53 cm.

Biżuteria stworzona z półfabrykatów imitujących stare złoto oraz porcelanowych koralików. Dodatkowo ręcznie ozdobione techniką decoupage okrągłe pudełeczko z zaczarowaną buteleczką, zrobione przez moją przyjaciółkę Martynę, w której nasza Elizabeth schowała sekretny eliksir radości. Wystarczy dotknąć, albo spojrzeć, a czar zaczyna działać.

Ważne!!! Nie nadaje się do prania, szczególnie ze względu na malowaną farbami twarz, które w kontakcie z wodą mogłyby ulec zniszczeniu. Nie jest też przeznaczona dla dzieci.

This entry was posted in Lalki.