Julia – pasterka

Julia No.1(3)

Julia mała pasterka. Wybrała się na spacer ze swoją pupilką owieczką. Julia lubi wędrować i podziwiać otaczającą przyrodę. Przed promieniami słońca chroni ją słomkowy kapelusz. Lubi chodzić na boso i spoglądać w niebo, ale jak każda kobieta nie stroni od ozdóbek dlatego między palcami stóp znajdziemy u niej stokrotki. Choć za oknem zimno i ciemno, Julia jednym spojrzeniem potrafi ogrzać serce każdego kto na nią spojrzy.

Lalka uszyta jest z tkaniny bawełnianej Tilda – kolor naturalny, twarz malowana farbami akrylowymi do tkanin, sztuczne rzęsy, sztuczne włosy – ciemny blond. Korpus ma wyprofilowany biust i talię oraz namalowany gorset. Spodnie uszyte z tkaniny bawełnianej, sweterek z dzianiny, ozdobiony koronką. Łańcuszek wykonany z półfabrykatów przez Martynę. Owieczka wykonana ręcznie techniką filcowania na sucho również przez Martynę. Na uwagę zwraca fakt, że każdemu loczkowi, trzeba było nadać oczekiwany kształt przez odpowiednie nakłuwanie wełny czesankowej. Oj, żmudna to robota.

Pasek zrobiłam ze splecionych rzemyków, filcowej kulki tworzącej zapięcie i ozdobnej kokardki. Bransoletka – łańcuszek – kolor stare złoto, plus zawieszki mały kluczyk i dłoń z napisem hand made. Lalka może siadać. Wzrost ok. 53 cm.

Ważne!!! Nie nadaje się do prania, szczególnie ze względu na malowaną farbami twarz, które w kontakcie z wodą mogłyby ulec zniszczeniu. Nie jest też przeznaczona dla dzieci.

 

This entry was posted in Lalki.